Anna Freud: Biografie

Door: Young-Bruehl, Elisabeth


  • ISBN: 9789041401007
  • Uitgever: Ambo/Anthos
  • Taal: Nederlands
  • Categorie: studieboeken
  • Details: 1996, paperback, goed exemplaar
  • Extra informatie: Ana Freud (1895-1982) werd geboren toen haar vader op het punt stond zijn baanbrekende droomduidingstheorie te formuleren. Anna's verdere leven zou hierdoor bepaald worden. Een grenzeloze bewondering voor haar vader ging gepaard met een totale afhankelijkheid van hem. Na zijn dood in 1939 werd Anna de belangrijkste hoeder van zijn gedachtengoed. Elisabeth Youngh-Bruehl is er uitstekend in geslaagd deze fascinerende vrouw tot leven te brengen. Zij gebruikt daarbij de psycho-analyse als instrument om Anna Freuds leven te begrijpen en te verklaren. Zo ontstond een biografie die ongeëvenaard is in zijn interpretatie van de psychologische en intellectuele ontwikkeling van de jongste van Freuds kinderen. Deze levensbeschrijving valt uiteen in twee delen. De Weense periode loopt tot 1938 en wordt gedomineerd door Anna's vader. In haar Londense periode, vanaf de vlucht uit Wenen in 1938 staan haar botsingen met die andere eminente kinderanalytica, Melanie Klein, centraal.
  • € 5.50

Verzendkosten: € 3.55

Voorraad: 1

Winkelwagen 0

Voorlezen voor peuters en kleuters

Zondag 22 februari wordt er om 11:00 voorgelezen voor peuters en kleuters uit het prentenboek 'Alle pinguïns op een kluitje'.

"Elke avond voor het slapengaan houden de pinguïns elkaar warm, door dicht op een kluitje te gaan staan. Maar op een dag, als de pinguïns ’s ochtends wakker worden... zitten ze vast! Het hele kluitje is samengevroren, als een gigantische pinguïnijspop!

Alle pinguïns op een kluitje is een betoverend en liefdevol pinguïnavontuur. Op karaktervolle wijze tot leven gebracht door de illustraties van Sarah Warburton."

Reserveren is niet nodig en de toegang is gratis. Tot Zondag!


2026-02-22

Nieuwsbrief